Karayolu ulaşıma kapandı araç yolda kaldı

Bolu Dağı kar yağışı, etkisini artırırken, Bolu ile İstanbul’un D-100 istikametinde, TIR geçişlerini kapattı. Erzurum’da yoğun kar yağışı ve türü nedeniyle karayolu taşımacılığı zordur. Bingöl’de yoğun kar yağışı ve türü nedeniyle, Elazığ’a giden yol kapandı.
Erzurum, Erzurum-Bingöl, Erzurum-Kars, Erzurum-Bayburt ve Erzurum-Erzincan karayolu yoğun kar yağışı ve şehirde etkili sürücülerin türü nedeniyle zor anlar yaşadı.

BOLU’DA SON DURUM

Bolu Dağı kar yağışı, etkisini artırırken, Bolu ile İstanbul’un D-100 istikametinde, TIR geçişlerini kapattı. Ağır tonajlı araçların yolda kalmasını ve geçidin kapanmasına neden olmasının önlenmesi için önlem alındığı öğrenildi. Yolda, diğer araçlar, zincir ve kar lastikleri geçebilir.

Bursa-Ankara Yolu, Mezit-3 Mevkii’ndeki değişimi sonucunda nakliye kapatıldı. Bursa’dan Ankara’ya trafik yönü kapanırken, yaklaşık 10 kilometre araba kuyruğu meydana geldi.

D-100 Karayolu Bolu Dağı‘nın trafik kesimi nedeniyle İstanbul yönündeki kayan kısmının trafiğe kapanması nedeniyle, Ankara’ya giden yolun polis ekipleri olması muhtemel tehlikeyi ortadan kaldırıyor.

Manisa’nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı sonrasında İzmir-Ankara karayolu üzerindeki Esenye, Gökçeören ve Kovukdere mevkilerinde ve Kavacık Rampası’nda karayolu taşımacılığı kapatıldı. Ekiplerin yoğun çalışmasıyla İzmir-Ankara karayolu 7 saat sonra tekrar açıldı

Sivas-Erzincan Kara yolunda, kar ve tipinin etkili olduğu İmranlı ilçesi Kızıldağ mevkinde ulaşıma kapandı